Atpūta Bulgārijā. Burgasa

No245
-0001 11 30 citi datumi
Lidojums iekļauts
Melnās jūras piekraste – Bulgārijas lielākā vērtība Bulgārija ir viena no senākajām valstīm Eiropā – ar tālu gadsimtu dzīlēs slīgstošām tradīcijām un ļoti bagātu vēsturi. Valsts piedzīvojusi ne vienu vien uzplaukuma periodu, taču tai bijuši arī ļoti grūti un sarežģīti periodi. M.ē. 681. gadā to dibināja viens no tjurku-bulgāru ordas haniem Asparuhs. Jaunāko laiku vēstures fakti: 2004. gadā Bulgārija iestājās NATO un 2007. gadā ES.

Kā vēsta leģenda, kad Dievs sasauca tautas, lai sadalītu starp tām zemi, atnāca visas, izņemot bulgārus, kuri tobrīd strādāja laukā. Viss jau bija sadalīts, bet Dievs kā cieņas apliecinājumu bulgāriem par čaklumu uzdāvināja viņiem paradīzes gabaliņu uz zemes, pārpilnības ragu Balkānu pussalas sirdī, vietu, kura no tiem laikiem tiek saukta par Bulgāriju.
Bulgārija atrodas Eiropas dienvidaustrumu daļā - Balkānu pussalā. Ziemeļos tā robežojas ar Rumāniju, dienvidos – ar Turciju un Grieķiju, rietumos – ar Serbiju un Maķedoniju, austrumos tās krastus apskalo Melnā jūra; saulainās piekrastes garums sastāda 378 km. Melnā jūra ir tīra, mierīga un nav dziļa, sāls saturs tajā ir divas reizes mazāks nekā Vidusjūrā, nav arī plēsīgu zivju. Lielāko teritorijas daļu aizņem augstākie Bulgārijā un visā pasaulē Balkānu kalni un pakalni. Valsts dienvidaustrumu daļu un Melnās jūras piekrasti klāj ielejas un pakalni. Galvenā Bulgārijas upe ir Donava, kas ir dabas veidota ziemeļu robeža ar Rumāniju.
Labākais laiks atpūtai Bulgārijā ir no maija līdz septembra vidum. Melnās un Vidusjūras ietekmē valstī ir maigs klimats. Vasarā šeit reti ir neciešams karstums, gaisa temperatūra sasniedz 25-31oC, ūdens – 25oC. Kalnu apvidos mēdz būt par 5 grādiem zemāka gaisa temperatūra nekā citās valsts daļās. Lai patiešām saprast valsts dvēseli ir vērts apmeklēt Bulgārijas ciematus, satikties ar vietējiem iedzīvotājiem un iepazīties ar tradīcijām.

Сenas on-line no 245 EUR

No Rīgas  cenas meklēšana Novatours>>

No Rīgas  cenas meklēšana TezTour>>

Burgasa ir ceturtā lielākā pilsēta Bulgārijā. Tā atrodas Melnās jūras dienvidaustrumu piekrastē. Tikai dažu minūšu braucienā no Burgasas atrodams slavenais Melnās jūras kūrorts Sunny Beach jeb Saulainā pludmale. Mērens kontinentāls klimats un Melnās jūras īpašā ietekme izrādījās priekšnoteikums ātrajai tūrisma attīstībai šajā reģionā. Jūras, saules, īpašās atmosfēras, kā arī kultūras un mākslas harmoniskā savienība padarīja Burgasu par iecienītu vietu atpūtai.

Bulgārijas kūrortos raksturīgi patīkami un silti laika apstākļi no pavasara līdz rudenim. Peldēšanās sezona ilgst no maija līdz oktobrim. Ūdens temperatūra Melnajā jūrā vasarā sasniedz 25 °С. Vidējā gaisa temperatūra maijā ir 20 °С, jūnijā un septembrī 25 °С, jūlijā un augustā 26-28 °С.  Valsts ģeogrāfiskais reljefs nav viendabīgs. Ir gan plaši līdzenumi un zemienes, gan zemi un augsti kalni, ainaviskas ielejas un dziļas aizas. Valsts vidējais augstums ir aptuveni 470 metri virs jūras līmeņa. Tūrisms ir viens no galvenajiem un prioritārajiem Bulgārijas ekonomikas sektoriem. Valstī ir ļoti daudz kultūras un vēstures pieminekļu. Visattīstītākās tūrisma jomas saistītas ar jūru un kalniem. Kūrortos ir brīnišķīgi apstākļi atpūtai un ārkārtīgi plašas izklaides iespējas. 
Daba Bulgārijā ir unikāla un ļoti gleznaina – te ir gan burvīgās Melnās jūras pludmales, gan brīnišķīgie kalnu slēpošanas kūrorti. Slavenākie jūras (pludmales) kūrorti ir Zelta smiltis, Saulainais krasts (bulg. – Слънчев бряг), Nesebra (bulg. – Несебър), Albena (bulg. –Албе́на) un Sozopole (bulg. Созопол). Bulgārijai ir visas tiesības lepoties arī ar dabiskajiem minerālūdens avotiem. Valstī ir vairāk nekā 500 ārstniecisko minerālavotu. Teritorijās, kurās tie atrodas, izveidoti minerālūdeņu un balneoloģijas kūrorti, fizioterapeitiskās ārstniecības iestādes, sanatorijas, ierīkotas arī pludmales un baseini. Bulgārijas Melnās jūras piekraste ir 378 km gara un tajā atrodas vairāk nekā 80 pludmales ar aptuveno kopējo platību: 9 miljoni m2. Dažas pludmales ir ļoti lielas un plašas un sniedz iespēju siltos saules starus baudīt simtiem atpūtnieku, savukārt citas pludmales ir mazas un klusas un atrodas pie gleznainiem līcīšiem ar fantastiski skaistām ainavām. Melnās jūras ūdenī sāls koncentrācija ir maza. 

Bulgārijas kūrorti Melnās jūras dienvidu piekrastē:

Saulainais krasts (bulg. – Слънчев бряг) ir lielākais Bulgārijas kūrorts – tas atrodas pie Melnās jūras, 32 km uz ziemeļiem no Burgasas pilsētas un 434 km uz austrumiem no valsts galvaspilsētas Sofijas, tiešā Nesebras pilsētas tuvumā.

Kūrorts tika atklāts 1959. gadā, un kopš tā laika visu laiku paplašinās. Strauji attīstās Saulainā krasta kūrorta infrastruktūra – tiek celtas jaunas viesnīcas, atvērti jauni restorāni un izpriecu vietas.  Kūrortā ir vairāk nekā 150 viesnīcas, daudzas villas, kotedžas un pansijas.
Встроенное изображение 1


Nesebra (bulg. –Несе́бър) ir viena no senākajām Eiropas pilsētām, dibināta pirms vairāk nekā 3000 gadiem mazā un klinšainā pussalā pie Melnās jūras. Šī piejūras pilsēta atrodas 35 km uz dienvidiem no Burgasas pilsētas un 429 km no Bulgārijas galvaspilsētas Sofijas. Ziemeļos no Nesebras atrodas lielākais Bulgārijas Melnās jūras piekrastes kūrorts – Saulainais krasts, bet dienvidos no Nesebras – Ravdas ciems. Pēdējo gadu laikā Ravdā uzceltas daudzas viesnīcas, kas specializējušās ģimenes atpūtas segmentā – tāpēc tagad šis rajons kļuvis par jaunu atraktīvu tūrisma virzienu.

Nesebru var iedalīt divās daļās – jaunajā Nesebrā, kurā atrodas viesu nami, daudzstāvu dzīvojamā apbūve un viesnīcas, kas celtas modernās arhitektūras stilā, kā arī Nesebras vecpilsētā, kura atrodas mazā klinšainā pussalā un ir pilsētas vēsturiskais centrs ar daudziem arhitektūras pieminekļiem. Pilsēta uzrunā viesus ar seno trāķiešu, grieķu un romiešu vēsturi. 

Встроенное изображение 1 Elenite atrodas vietā, kuru raksturo bagātīga augu valsts un gadsimtiem veci skujkoku meži. Elenite ir jauns kūrorts, kas izveidots, lai tajā varētu baudīt ģimenes atpūtu, arī club tipa viesnīcās. Lielisku iespaidu atstāj kristāldzidrais jūras ūdens un ideāli tīrā pludmales josla. Miers un klusums ir prioritāte cilvēkiem, kuri vēlas labi atpūsties un patīkami pavadīt savu atvaļinājumu. Un kāpēc nē? Jūras gaisa un skujkoku mežu klātbūtne atstāj ļoti labvēlīgu iespaidu uz veselību. Elenites kūrorts slavens ar savu moderno arhitektūru – pie viesnīcām ir baseini ar dažādu dziļumu – gan pieaugušajiem, gan bērniem. Turpat blakus atrodas mājīgi restorāni ar vietējo un bulgāru nacionālo ēdienu piedāvājumu, kā arī diskotēkas, bāri, kafetērijas, veikali un klubi. Elenitē tāpat ir attīstīta sporta infrastruktūra, t.sk. tenisa korti. Ir visas iespējas, lai pievērstos dažādām ar ūdenssportu saistītām aktivitātēm. 


Sv. Vlasas kūrorts (bulg. – Св. Влас) ir viens no jaunākajiem Bulgārijā. Faktiski tas ir skaists piejūras ciems ar aptuveni 3000 iedzīvotāju, kas atrodas 5 km uz ziemeļiem no Saulainā krasta kūrorta, 9 km no Nesebras pilsētas un 38 km no Burgasas pilsētas. 
Sv. Vlasa ir lielisks kūrorts ar brīnišķīgu kombināciju – pludmales un jūra atrodas kalna pakājē. Pēdējos gados kūrorts ir izveidojies par vienu no modernākajām Bulgārijas vasaras atpūtas vietām pie jūras. Stara Planinas kalnu grēda vietumis pietuvojas gandrīz vai pie jūras krasta. Pēdējos gados kūrorts ir piedzīvojis strauju attīstību – uzceltas jaunas viesnīcas, attīstīta infrastruktūra.

 

Bulgārijas kūrorti Melnās jūras ziemeļu piekrastē:

Встроенное изображение 1

Zelta smiltis
Kūrorts Zelta smiltis (bulg. – Златни Пясъци) ir vislielākais kūrorts Bulgārijas Melnās jūras ziemeļu piekrastē. Tas atrodas nacionālā parka teritorijā – 18 km uz ziemeļaustrumiem no Varnas pilsētas un 490 km no valsts galvaspilsētas Sofijas. Kūrorta Zelta smiltis teritorijai piešķirts nacionālā parka statuss.

Встроенное изображение 1 Obzora Obzora (bulg. – Обзо́р) ir pilsēta un piejūras kūrorts – izslavēts kā Bulgārijas Melnās jūras piekrastes pērle. Obzoras pilsēta atrodas 65 km no Varnas, 73 km no Burgasas un 530 km no valsts galvaspilsētas Sofijas. Obzora atrodas Stara Planinas kalnu grēdas pakājē. Šim kūrortam ir visgarākā pludmales josla (6 km) Bulgārijas Melnās jūras piekrastē – tā vijas gar pilsētu no Sv. Atanasa zemesraga līdz Mona Petras zemesragam. Tas, ka vienā vietā ir gan jūra, gan kalni, padara Obzoru par vienu no tūristu tiešām iemīļotiem kūrortiem, turklāt to iecienījuši visu vecumu atpūtnieki.
Встроенное изображение 1 Albena 
Albenas kūrortkomplekss (par kūrortkompleksiem Bulgārijā sauc apdzīvotās vietas, kurām nav pilsētas vai ciema statusa) ar smilšu pludmalēm un kristāldzidro jūru ir viens no skaistākajiem kūrortiem Bulgārijas piekrastē. Tas atrodas pie ainaviska līča valsts Melnās jūras ziemeļu piekrastē, nacionālā parka teritorijā, 8 km no Balčikas pilsētas, 30 km no Varnas pilsētas un 500 km no Bulgārijas galvaspilsētas Sofijas. Kūrortu raksturo mēreni kontinentāls klimats, vidējā gaisa temperatūra vasarā ir aptuveni +28 °С, jūras ūdens temperatūra šajā gadalaikā – +25 °С.  


Sv. Konstantīns un Helēna
Sv. Konstantīns un Helēna – šis ir viens no visvecākajiem Bulgārijas Melnās jūras piekrastes kūrortiem. Tas atrodas 8 km no Varnas pilsētas – senatnīgā parkā, kurā aug cipreses, lilijas un kuram piekļaujas klusi līcīši, smilšu pludmales un klinšaini zemesragi. Vairākus kilometrus uz ziemeļiem atrodas cits kūrorts – Zelta smiltis. Bet kūrorts Sv. Konstantīns un Helēna savu nosaukumu iemantojis, pateicoties 18. gs. uzceltajam Sv. Konstantīna un Helēnas klosterim. No klostera kompleksa līdz mūsdienām saglabājusies tikai viena pa pusei zemē ieslīgusi baznīca. Tā bija vietējo iedzīvotāju iecienīta pulcēšanās vieta pirms atbrīvošanās no osmaņu jūga.

 

Saulainā diena 
Saulainā diena (bulg. – Слънчев ден) – tā saucas kūrorts, kas atrodas Varnas pilsētas apkaimē, tiešā kūrorta Sv. Konstantīns un Helēna tuvumā, 16 km no Varnas lidostas.
Saulainā diena – krāšņs piejūras kūrorts, kas izveidots pie ainaviska līča ar skaistām smilšu pludmalēm. Spirdzinošas jūras brīzes lieliski sader ar vēsumu un jaukajiem aromātiem, kurus uzvēdī blakus gadsimtiem augušais mežs. Šī ir ideāla vieta neaizmirstama atvaļinājuma pavadīšanai. Kūrortā ir plaša pludmales josla – kilometru gara un līdz pat 80 m plata. Vidējā gaisa temperatūra vasaras sezonā ir aptuveni +26 °С, bet jūras ūdens aptuveni +24 °C. 

 

Ceļojuma programma :

No245
-0001 11 30 citi datumi
Lidojums iekļauts

Par Bulgāriju

Datumi un cenas

Izvēlies ceļotaju skaitu un datumu

Ceļojuma cenā ir iekļauts

Pasūtīt ceļojumu

No
245

visiem:245 lidojums iekļauts
Cenā iekļauts

Līdzīgi ceļojumi

Iepazīšanās ar Indiju un atpūta Goā
5 Indija
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Grand Mehiko
39 Meksika
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Beļģija- Holande - Keukenhofas ziedu parks (Lidojums uz Ķelni). Ekonom tūre.
1590 Beļģija
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Singapūra - Malaizija ar pludmales atpūtu Langkavi salā. Ekonom tūre.
1523 Malaizija
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.