Šrilanka. Atpūta Šrilankā.

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Atpūta Šrilankā
Pateicoties brīnišķīgajai dabai un lieliskajam klimatam, Šrilanka ir ideāli piemērota atpūtai, ceļojumiem un ekskursijām. 

Ja dosieties ceļojumā, lai atpūstos Šrilankā, Jūs noteikti būsiet sajūsmā par brīnišķīgajām smilšu pludmalēm un palmām, kas noliekušās uz silto Indijas okeāna ūdeņu pusi, par plašajām ielejām un gleznajiem ūdenskritumiem, par plašā plūduma upēm un mežonīgi zaļojošajiem tropu mežiem, par ārkārtīgi bagāto eksotisko floru un faunu – to fantastisko fonu, uz kura izceļas varenās seno pilsētu drupas, par kurām droši var teikt – tās ir Ceilonas salas tūkstošiem gadu ilgās kultūras un vēstures liecinieces. 

Protams, noteikti jāpiemin, ka atpūtu Kolombo vēl jaukāku padara vienmēr laipno lankiešu viesmīlīgums un draudzīgā attieksme, tā vairojot vislabākos iespaidus par burvīgo salu ar noslēpumaino nosaukumu – Šrilanka.
Šrilanka, kuru agrāk daudzus gadsimtus sauca par Ceilonu, ir daudznacionāla valsts. Tajā dzīvo singali, tamili, t.s. burgeri (portugāļu un holandiešu pēcteči) un mauri (arābu tirgotāju pēcteči). Spēcīgākā reliģija salā ir budisms, taču savs iespaids ir arī hinduismam, kristietībai un islāmam. Oficiālās valsts valodas: singalu, tamilu un angļu.

Šrilankas lielākā pilsēta Kolombo sevī uzsūkusi daudzu kultūru un reliģiju raksturīgas iezīmes un akcentus. Tajā ir angļu koloniālajā stilā celti nami, senseni hinduistu un budistu tempļi, kā arī katoļu dievnami – kaimiņos debesskrāpjiem, lieliem tirdzniecības centriem un modernām 5* viesnīcām ar restorāniem, bāriem, fitnesa centriem, baseiniem, naktsklubiem un konferenču zālēm. 
Kolombo ir valsts mūsdienu galvaspilsēta, bet tās senās galvaspilsētas Anuradhapura un Polonnaruva kopā ar Kandi pilsētu veido savdabīgu salas „kultūras trijstūri”. „Kultūras trijstūris” ir teritorija valsts centrālajā reģionā, kur atrodas lielum lielā daļa salas nozīmīgāko un interesantāko vēstures un kultūras pieminekļu.

Viena no skaistākajām Šrilankas pilsētām – Kandi – ir gleznainu kalnu ainavu ieskauta. Netālu no Kandi atrodas templis, kurā tiek glabāts Budas svētais zobs – svētākā visu Šrilankas budistu relikvija. Ar to cieši saistīts viens no spilgtākajiem, krāšņākajiem un lielākajiem festivāliem Šrilankā un visā Dienvidaustrumu Āzijā – "Esala Perahera”, kas vietējiem iedzīvotājiem vienlaikus ir ļoti nozīmīgi nacionālie svētki. Katru gadu pilnmēness naktī (jūlija beigās-augusta sākumā) šie svētki aizsākas ar masu gājienu, kura galvgalī iet budistu mūku izraudzīts – pēc noteiktiem parametriem –ziloņu karalis. 

Uz tā muguras nostiprināts šķirsts-glabātava (tabernākuls) ar Budas svēto zobu. Ziloņu karalim seko simtiem ziloņu ar dzinējiem, dejotāji, muzikanti, ugunsrijēji, akrobāti un vēl un vēl... Tā desmit dienas no vietas šī procesija vakaros iziet Kandi ielās, ar katru nākamo vakaru kļūdama jo krāšņāka un grandiozāka.

Šrilanku no Indostānas pussalas atdala vien sekli jūras šaurumi: līdz pat 15. gs. pastāvēja t.s. "Ādama tilts” (sēkļu un koraļļu saliņu virtene, pa kuru līdz salai varēja nokļūt arī kājām vai jāšus). Leģenda vēsta, ka Ēdenes dārzs, kurā dzīvoja Ādams un Ieva, atradās tieši uz šīs salas. Jāteic, ka realitāte runā par labu leģendai, jo tropu meži ir apbrīnojami skaisti un augļi varen garšīgi...

Nozīmīgākie un labākie Šrilankas kūrorti:

Bentota

Visromantiskākais Šrilankas kūrorts atrodas salas dienvidrietumu piekrastē, Galles reģionā, Indijas okeānā ieplūstošās Bentotas-Gangas upes krastā. Savu vārdu upe ieguvusi pateicoties leģendai par dēmonu Bemu, kurš kādreiz valdījis upes krastos. Bentotā ir savs neliels lidlauks, bruņurupuču rezervāts, 12. gs. celtā Budas tempļu kompleksa Galapatha Viharaya drupas. Bentotas kūrorts slavens ar te gatavoto palmu vīnu, kā arī brīnišķīgajām iespējām pievērsties ūdenssporta veidiem un niršanai. Bentotas pludmale uz garās smilšu strēles starp okeānu un Bentotas-Gangas upi tiek uzskatīta par vienu no skaistākajām pludmalēm pasaulē.

Beruvela

Beruvela (Beruwala) ir sena Šrilankas pilsēta, kuru vēl 8. gs. dibinājuši arābu tirgotāji. Pilsētā atrodas viena no vecākajām mošejām Šrilankā – Kečimala (Ketchimale Mosque). Pats Beruvelas kūrorts ir itin jauns un strauji attīstās. Dažu pēdējo gadu laikā kūrortā uzceltas jaunas viesnīcas, uzlabota tūrisma zonas infrastruktūra. Beruvela atrodas gandrīz vai pašā 130 km garās pludmales, kas aizstiepjas visā salas dienvidrietumu piekrastes garumā, iesākumā (skatoties no dienvidiem). 

Negombo

Negombo ir viena no lielākajām Šrilankas pilsētām, kas atrodas salas rietumu piekrastē, starp tāda paša nosaukuma piejūras lagūnu un okeānu. Šis kūrorts ir slavens ne tikai ar savu gleznaino dabu un pludmalēm, bet arī bagāto vēstures un kultūras mantojumu. Daudzu gadsimtu gaitā – vēl kopš senajiem portugāļu un holandiešu kolonizācijas laikiem – Negombo ir bijusi ostas pilsēta un zivju tirdzniecības centrs. Arī mūsdienās Negombo ir paradīze zivju un jūras produktu cienītājiem un mīļotājiem. Vietējā līcī katru dienu tiek izzvejots ļoti daudz zivju, kuras var iegādāties zivju tirgū "Lellama” – otrajā lielākajā valstī. Omāri, garneles, jūras veltes tiek gatavotas uz vietas – uz atklātas uguns un tūdaļ pat aizceļo uz turpat blakus esošajiem okeāna piekrastes restorāniem.

Hikkaduva

Tas ir populārs kūrorts ar attīstītu infrastruktūru, kuru dēvē arī par „daiveru un klubu dzīves cienītāju Meku”. Hikkaduvā ir brīnišķīga plaša pludmale. Daivinga sezona te ilgst no novembra līdz aprīlim, dziļumi niršanai – no 4 līdz 40 metriem, ir arī vairāki nirējiem interesanti kuģu vraki. Iespējama niršanas aprīkojuma noma, iesācējiem niršanā pieejami kursi. Tie, kas nealkst nirt ar akvalangu, var peldēt ar masku un trubiņu vai pieteikties braucienam ar laivu, kurai ir stikla dibens. Koraļļi Hikkaduvā tiek vērtēti kā vieni no skaistākajiem Āzijā. Kūrorts ir paradīze ne vien daiveriem, bet arī sērfotājiem. Sērfotāji te sarodas no visas pasaules, īpaši ”sausās” sezonas laikā, kas ilgst no novembra līdz martam. Tad viļņu augstums sasniedz 3,5 m. 

Induruva

Induruva ir neliels zvejnieku ciems netālu no Kolombo – tas izpleties pie strauta, kas tek uz jūru. Induruvā ir plašas un atpūtnieku maz apmeklētas pludmales – ideāla vieta jūras peldēm un saules vannām! Ciemā ir savs tirgus, veikaliņš un, protams, viesnīcas visdažādākajām gaumēm un rocībai. Saldūdens lagūnas un Maadu upe vilina uz šo vietu arī ekotūristus un putnu vērotājus.

Maravila

Šis kūrorts atrodas 15 km attālumā no Negombo un aptuveni 70 km attālumā no Kolombo. Maravilu var ieteikt mierīgai atpūtai ar ekonomisku budžetu. Kūrorta lielākā viesnīca ir "Club Palm Bay”– tā atrodas gleznaina ezera krastā un no okeāna to šķir plata smilšu strēle, kurā lekni sazaļojusi tropu košā augu valsts. 

Informācija par valsti:

Reliģija - Budisms, induisms, kristietība, islams.

Oficiālā valoda: singāļu; tamilu.

Laika apstākļi Šrilankā
Šrilankā visu gadu ir silts, vidējā gaisa temperatūra: 28-32° C. Valda tropu klimats, silts un mitrs. Vidējā ūdens temperatūra: 26° С. 

 

Ceļojuma programma :

Par Šrilanku

Ceļojuma cenā ir iekļauts

Līdzīgi ceļojumi

Iepazīšanās ar Indiju un atpūta Goā
5 Indija
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

2023-2024 Šrilanka ekskursijas programma ar brokastīm un vakariņām, pludmales atpūta
1581 Šrilanka
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Šrilanka. Ekonom tūre.
1600 Šrilanka
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Brīnumainā Šrilanka un atpūta Maldīvās
727 Šrilanka
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.